Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku. Zdecydowanie polecam :)

Ubrania moje i dziecka i zabawki

,
Trasa: Sosnowiec - Bielsko-Biała

Wszystko szybko I Sprawnie. Przeprowacka

2

Klient: Robert H.
,
Trasa: Stevenage - Pokomsze

Wszystko sprawnie przewzienione z punktu A do B. Kontakt z Panem Bartlomiejem na bieżąco; wszystko bardzo punktualnie i słownie. Polecam.

Mieszkanie 1 pokojowe - przeprowadzka - UK (Londyn) ->> PL (Warszawa)

Klient: Teresa M.
,
Trasa: Londyn - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie kojarzą się z nieładem, stresującą atmosferą i niekończącą się listą rzeczy do wykonania. Jednak fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać szybko oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan działania, rozsądnie i z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy zatroszczyć się, aby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane a także opisane. Dobrze jest przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje przedmioty przybyły na miejsce. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę a także rozmiary sprzętów i kartonów. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby kieliszki, rzeźby, naczynia, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, maleje też prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, a czasem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, porcelana, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Często sklepy ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych oraz w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite lub że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się także rośliny. Kartony, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub wymagającego szczególnej ostrożności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Dokładnie ustal terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu różnych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, np. worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie kojarzą się z nieładem, stresującą atmosferą i niekończącą się listą rzeczy do wykonania. Jednak fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać szybko oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan działania, rozsądnie i z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy zatroszczyć się, aby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane a także opisane. Dobrze jest przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje przedmioty przybyły na miejsce. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę a także rozmiary sprzętów i kartonów. Sporządzenie spisu jest więc konieczne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest prawidłowe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby kieliszki, rzeźby, naczynia, jak również stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, maleje też prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, a czasem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, porcelana, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Często sklepy ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych oraz w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite lub że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się także rośliny. Kartony, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub wymagającego szczególnej ostrożności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Dokładnie ustal terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie i montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu różnych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz wyjątkowej uważności, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, np. worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Pest megye już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę