Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Usługodawca rzetelny, sympatyczny. Usługa bez zarzutu. Polecam. Pozdrawiam.

Przeprowadzka kawalerki (bez mebli)

Klient: Jacek F.
,
Trasa: Heiligenhafen - Police

Wszystko sprawnie polecam

1 pokoj

,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Wszystko przebiegło idealnie. Bardzo dobry i szybki kontakt. Bardzo polecam.

przewóz 4-6 wielkich kartonòw/ walizek + 2 rośliny doniczkowe, mała przeprowadzka

Klient: Adam W.
,
Trasa: Warszawa - Bruksela

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z zamieszaniem, nerwową atmosferą a także niekończącym się spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, przemyślnie i spokojnie zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej spisać rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone paczki dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie pakunków w docelowym domu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna mieć liczbę oraz rozmiary sprzętów oraz paczek. Sporządzenie spisu jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, instalacje artystyczne, miski, a także antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne jak również ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, porcelana, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że przyda się znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Zdarza się, że hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać również torby tekstylne albo worki. Worki będą tańsze a także łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek naderwą się oraz że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować należy także kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku jest coś nietypowego albo wymagającego specjalnej delikatności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Starannie ustal dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować przedmioty i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, takich jak pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków a także specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z zamieszaniem, nerwową atmosferą a także niekończącym się spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednak fachowo urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan działania, przemyślnie i spokojnie zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Najlepiej spisać rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone paczki dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też opisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to wypakowywanie pakunków w docelowym domu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna mieć liczbę oraz rozmiary sprzętów oraz paczek. Sporządzenie spisu jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, instalacje artystyczne, miski, a także antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne jak również ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, porcelana, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że przyda się znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Zdarza się, że hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać również torby tekstylne albo worki. Worki będą tańsze a także łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek naderwą się oraz że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować należy także kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku jest coś nietypowego albo wymagającego specjalnej delikatności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Starannie ustal dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba będzie przetransportować przedmioty i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, takich jak pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków a także specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki podkarpackie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę