Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porzadku

Rower,7 opon,dywan 2m/1.5 m

Klient: Maciej W.
,
Trasa: Warszawa - Gdynia

Zdecydowanie pozytyw!!!! Przeprowadzka mega szybko dwoch miłych panów do pomocy, kontakt idealny, i cena bardzo atrakcyjna w porównaniu z innymi przewoźnikami, żeby każdy Przewoźnik był taki sam to świat by był lepszy!!! Polecam!!!!! :)

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamila R.
,
Trasa: Westward Ho! - Bystrzyca Kłodzka

bardzo dobry i sympatyczny kontakt, konkurencyjna cena i szybkie wykonanie usługi zgodnie z ustaleniami. polecam i pozdrawiam! :))

Przeprowadzka pokoju - rzeczy osobiste

Klient: Hanna M.
,
Trasa: Szczecin - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem a także rozbudowaną listą rzeczy do załatwienia. Jednakże dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby wszystkie rzeczy były uporządkowane a także opisane. Dobrze jest stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie rzeczy dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania często są związane z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna znać ilość oraz rozmiary sprzętów i paczek. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zapewnić właściwe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, takie jak szkło, obrazy, talerze, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest także ryzyko połamania podczas transportu. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że markety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach budowlanych a także w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy a także przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki są tańsze i łatwiejsze do kupienia, z kolei torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować powinno się także rośliny. Pojemniki, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej czujności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Dokładnie podaj dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty i jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również własne opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki normalnie utożsamiamy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem a także rozbudowaną listą rzeczy do załatwienia. Jednakże dokładnie zaplanowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i z opanowaniem wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby wszystkie rzeczy były uporządkowane a także opisane. Dobrze jest stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie rzeczy dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania często są związane z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna znać ilość oraz rozmiary sprzętów i paczek. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zapewnić właściwe chronienie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, takie jak szkło, obrazy, talerze, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest także ryzyko połamania podczas transportu. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. przydadzą się kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że markety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach budowlanych a także w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy a także przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć także torby tekstylne i worki. Worki są tańsze i łatwiejsze do kupienia, z kolei torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować powinno się także rośliny. Pojemniki, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej czujności, np. antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Dokładnie podaj dni, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty i jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również własne opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki podlaskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę