Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam usługi Pana Krzysztofa. Kompleksowa obsługa, wszystko poszło sprawnie i profesjonalnie. Bardzo dobry i częsty kontakt i elastyczne podejście.

2 pokojowe,

,
Trasa: Rzeszów - Wrocław

Bradzo rzetelny i uczciwy przewoznik, transport i odbiór na czas i bez uszkodzen. Szczerze polecam!

Domek jednorodzinny

Klient: Daniel N.
,
Trasa: Aberdeen - Niepołomice

Doskonały serwis! Miła obsługa, czas dostawy, pomoc przy ładowaniu i rozładowaniu, bez przeładunku i uszkodzeń, cena - wszystko idealnie:) Dziękuję

10xkarton, 2xwalizka, 4xkoła, 1xrower

Klient: Pawel S.
,
Trasa: okres Malacky - Gdańsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z nieładem, stresującym nastrojem i bardzo długim spisem zadań do załatwienia. Jednakże fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, rozważnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zadbać o to, żeby wszystkie pakunki zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym domu. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość oraz wymiary sprzętów i pakunków. Spisanie rejestru jest więc konieczne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, instalacje artystyczne, porcelana, a także antyki. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy można je rozmontować. Meble w częściach łatwiej będzie transportować, maleje także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że markety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu marketach remontowych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby z materiału lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się lub że zawartość zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować trzeba też kwiaty. Pudła, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, jak antyki, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi mieć OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie ustal terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przenosin odbywa się też między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także swoje opakowania, na przykład worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z nieładem, stresującym nastrojem i bardzo długim spisem zadań do załatwienia. Jednakże fachowo zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, rozważnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zadbać o to, żeby wszystkie pakunki zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki dotarły do nowego domu. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym domu. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość oraz wymiary sprzętów i pakunków. Spisanie rejestru jest więc konieczne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład kieliszki, instalacje artystyczne, porcelana, a także antyki. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy można je rozmontować. Meble w częściach łatwiej będzie transportować, maleje także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, np. kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Powinieneś więc kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że markety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu marketach remontowych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby z materiału lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się lub że zawartość zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować trzeba też kwiaty. Pudła, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, jak antyki, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi mieć OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie ustal terminy, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przenosin odbywa się też między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także swoje opakowania, na przykład worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki pomorskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę