Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, dobry kontakt, paczki na czas. Polecam

KILKA KARTONÓW UK - PL

Klient: Mateusz I.
,
Trasa: Oksford - Warszawa

Wszystko ok polecam

Kuchnia gazowa

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Metz - Bordeaux

Pan Sylwester jest profesjonalistą, przeprowadzka przebiegła szybko i sprawie. Szczerze polecam jego usługi!

Kartony 11–20, Krzesło do jadalni x 4, Lustro stojące x 2, Obraz duży x 5, Torba duża x 5

,
Trasa: Warszawa - Wschowa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie łączymy z nieładem, nerwowym nastrojem oraz bardzo długą listą rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan działania, rozważnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby wszystkie kartony zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Najlepiej spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki dotarły do nowego domu. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w nowym mieszkaniu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać ilość a także wielkość mebli i paczek. Przygotowanie listy jest zatem niezbędne. 

Należy również zapewnić odpowiednie chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, takie jak szkło, dzieła sztuki, ceramika, a także część mebli. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozmontowane meble szybciej można przewieźć, mniejsze jest też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej przydadzą się kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie markety chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby materiałowe albo worki. Worki są mniej kosztowne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te pozornie drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Osobno spakować trzeba również rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Starannie określ daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, np. worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie łączymy z nieładem, nerwowym nastrojem oraz bardzo długą listą rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bezstresowo i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan działania, rozważnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba pamiętać, aby wszystkie kartony zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Najlepiej spisać spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki dotarły do nowego domu. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w nowym mieszkaniu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać ilość a także wielkość mebli i paczek. Przygotowanie listy jest zatem niezbędne. 

Należy również zapewnić odpowiednie chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, takie jak szkło, dzieła sztuki, ceramika, a także część mebli. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozmontowane meble szybciej można przewieźć, mniejsze jest też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej przydadzą się kartony. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie markety chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby materiałowe albo worki. Worki są mniej kosztowne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te pozornie drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Osobno spakować trzeba również rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, na przykład antyki, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Starannie określ daty, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak instrumenty muzyczne, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, np. worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Praga już od 150!

Zleć przeprowadzkę