Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porządku. POLECAM!

2-pokojowe mieszkanie

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Kamień Pomorski - Łódź

Profesjonalnie, terminowo i rzeczowo, polecam gorąco!!!

1-pokojowe

Klient: Mateusz I.
,
Trasa: Lancaster - Kraków

Zdecydowanie polecam, Wszystko zgodnie z ustaleniami i bardzo dobra komunikacja. Zdecydowanie będę się kontaktował bezpośrednio w razie przyszłych przewozów.

Meble i kartony do magazynu 8m3

,
Trasa: Randers - Szczecin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle łączymy z chaosem, nerwową atmosferą a także niekończącą się listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko i płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan działania, rozsądnie a także spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie rzeczy zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Dobrze jest przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje przedmioty przybyły do nowego domu. Przenosiny często wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę oraz rozmiary mebli oraz paczek. Przygotowanie spisu jest zatem niezbędne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, jak na przykład elementy szklane, instalacje artystyczne, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Meble w częściach prościej można przewieźć, spada też ryzyko uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe a także ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, porcelana, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Z pewnością zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Często markety ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy oraz przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału albo worki. Worki są tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować trzeba też kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku znajduje się coś nietypowego lub wymagającego szczególnej ostrożności, np. antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Dokładnie podaj terminy, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść kartony a także na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkręcanie oraz składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje opakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle łączymy z chaosem, nerwową atmosferą a także niekończącą się listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać szybko i płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan działania, rozsądnie a także spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie rzeczy zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Dobrze jest przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje przedmioty przybyły do nowego domu. Przenosiny często wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym miejscu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć liczbę oraz rozmiary mebli oraz paczek. Przygotowanie spisu jest zatem niezbędne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, jak na przykład elementy szklane, instalacje artystyczne, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Meble w częściach prościej można przewieźć, spada też ryzyko uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe a także ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, porcelana, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Z pewnością zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Często markety ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach remontowych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy oraz przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału albo worki. Worki są tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować trzeba też kwiaty. Kartony, w które zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku znajduje się coś nietypowego lub wymagającego szczególnej ostrożności, np. antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Dokładnie podaj terminy, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść kartony a także na które je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkręcanie oraz składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, np. pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje opakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Rochdale już od 150!

Zleć przeprowadzkę