Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 92 817 000 zł 92 817 000 zł zaoszczędziliście z nami
913 000 wystawionych przesyłek 913 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
48 000 przewoźników 48 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Nie mam zadnych zastrzezen do uslugi transportu. Chcialbym aby kazde zlecenie przebiegalo w ten sposob. Bardzo dobry kontaklt, wysoka kultura osobista, wszystko zgodnie z ustaleniami. Szczerze polecam.

Wykladzina z samochodu osobowego

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Zawodzie - Warszawa

Rewelacja, ekspresowo, wg. ustaleń, punktualnie, informowanie o trasie i godz. dostarczenia na bieżąco, Pan Arkadiusz konkretny, uprzejmy, pomocny, taki powinien być przewoźnik, a do tego uśmiechnięty i życzliwy, szczerze polecam.

Szafa kolonialna 195 wysoka, 1 metr szeroka

,
Trasa: Przysucha - Grudziądz

Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam przewoźnika.

Płyty klejone drewniane

Klient: Joanna K.
,
Trasa: Rybnik - Gdańsk

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Wystarczy przemyśleć program działania, przemyślnie oraz z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby wszystkie pakunki były skatalogowane i opisane. Najlepiej sporządzić spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone paczki dotarły do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna poznać liczbę i wymiary mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, takie jak okna, instalacje artystyczne, miski, jak również stare meble. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy można je rozmontować. Meble w częściach łatwiej można przewieźć, spada też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Z pewnością przyda się spora liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby materiałowe lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną oraz że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te pozornie drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować powinno się też rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego czy potrzebującego wyjątkowej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie ustal daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi odległości, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, np. pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków oraz wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także własne opakowania, takie jak torby, pudła itp. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że fachowo zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Wystarczy przemyśleć program działania, przemyślnie oraz z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby wszystkie pakunki były skatalogowane i opisane. Najlepiej sporządzić spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone paczki dotarły do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna poznać liczbę i wymiary mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, takie jak okna, instalacje artystyczne, miski, jak również stare meble. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy można je rozmontować. Meble w częściach łatwiej można przewieźć, spada też niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Z pewnością przyda się spora liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby materiałowe lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną oraz że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te pozornie drobne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować powinno się też rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego czy potrzebującego wyjątkowej ostrożności, np. antyki, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie ustal daty, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między Polską i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od między innymi odległości, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, np. pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków oraz wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także własne opakowania, takie jak torby, pudła itp. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Rugby już od 150!

Zleć przeprowadzkę