Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku. Zdecydowanie polecam :)

Ubrania moje i dziecka i zabawki

,
Trasa: Sosnowiec - Bielsko-Biała

Jak najbardziej polecam tego przewoźnika.Bardzo dobry kontakt zarówno przed jak i w trakcie przeprowadzki.Pan Arek słowny i punktualny.Wszystko dotarło bez najmniejszego uszczerbku.Polecam!!

2-pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Bunschoten-Spakenburg - Świecie

Wszystko Super!! Jak najbardziej polecam ! 100%

Części samochodowe z Krakowa Polska >>>>> Dammarie-les-Lys 77190 Francją

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Kraków - Melun

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z nieładem, nerwową atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań które trzeba zrobić. Jednakże fachowo zorganizowana przeprowadzka może przebiec szybko a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i spokojnie zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje rzeczy przybyły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem dużej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie pakunków w nowym domu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej szczegółowych danych na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje znać ilość a także wymiary mebli oraz kartonów. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, jak na przykład elementy szklane, dzieła sztuki, ceramika, a także stare meble. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy możesz je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, mniejsze jest również ryzyko uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w korytarzu i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać kartony. Na pewno przyda się znaczna liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zdobyć je w inny sposób. Zdarza się, że markety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki będą tańsze oraz łatwiej dostępne, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną albo też że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno zapakować trzeba również kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Starannie podaj daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi odległości, liczby osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować przedmioty i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również własne opakowania, np. worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z nieładem, nerwową atmosferą oraz niekończącym się spisem zadań które trzeba zrobić. Jednakże fachowo zorganizowana przeprowadzka może przebiec szybko a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i spokojnie zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje rzeczy przybyły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem dużej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie pakunków w nowym domu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej szczegółowych danych na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje znać ilość a także wymiary mebli oraz kartonów. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe opakowanie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, jak na przykład elementy szklane, dzieła sztuki, ceramika, a także stare meble. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy możesz je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej będzie transportować, mniejsze jest również ryzyko uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem okazuje się to niepotrzebne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w korytarzu i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać kartony. Na pewno przyda się znaczna liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zdobyć je w inny sposób. Zdarza się, że markety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych i sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki będą tańsze oraz łatwiej dostępne, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób rzeczy łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną albo też że przewożony ładunek zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Osobno zapakować trzeba również kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Starannie podaj daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości różnych czynników. Wartość zlecenia zależy od między innymi odległości, liczby osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować przedmioty i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również własne opakowania, np. worki, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Rüschlikon już od 150!

Zleć przeprowadzkę