Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
69 000 przewoźników 69 000 przewoźników 69 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Zdecydowanie polecam usugi transportowe Pana Karola. Zarówno nadanie jak i odbiór odbyły się termniowo, a rzeczy zostały dostarczone w nienaruszonym stanie. Przystępnca cena, elastyczność i bardzo dobry kontakt telefoniczny przez cały okres transakcji.

Kartony 1–5, Pianino cyfrowe (złożone) x 1, Rzeczy osobiste + 2 komputery stacjonarne ( 3 kartony)

Klient: Karol Ż.
,
Trasa: Warszawa - Berlin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z chaosem, nerwowym nastrojem a także niekończącą się listą zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także efektywnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zadbać o to, żeby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także opisane. Dobrze jest przygotować listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że przewożone rzeczy dojechały na miejsce. Przenosiny często są związane z transportem dużej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość a także rozmiary sprzętów i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc potrzebne. 

Trzeba także zadbać o właściwe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład okna, obrazy, naczynia, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, spada także niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że przyda się znaczna ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie inaczej. Bywa, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Do pakowania drobnych rzeczy oraz rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby materiałowe albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się albo też że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru lekkie wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować powinno się także rośliny. Pudła, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej czujności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ terminy, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i sprawne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków a także szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje opakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z chaosem, nerwowym nastrojem a także niekończącą się listą zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także efektywnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść oraz zdecydować się na właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy najlepiej zadbać o to, żeby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także opisane. Dobrze jest przygotować listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że przewożone rzeczy dojechały na miejsce. Przenosiny często są związane z transportem dużej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie paczek w docelowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość a także rozmiary sprzętów i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc potrzebne. 

Trzeba także zadbać o właściwe zabezpieczenie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład okna, obrazy, naczynia, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy można je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, spada także niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednakże części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że przyda się znaczna ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie inaczej. Bywa, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Do pakowania drobnych rzeczy oraz rzeczy materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby materiałowe albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się albo też że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru lekkie wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować powinno się także rośliny. Pudła, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej czujności, na przykład antyki, pianino czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ terminy, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i sprawne pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków a także szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje opakowania, na przykład worki, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Sabadell już od 150!

Zleć przeprowadzkę