Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
69 000 przewoźników 69 000 przewoźników 69 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Serdecznie polecam! Panowie punktualni, dobrze zorganizowani, dbający o transportowane rzeczy. Super komunikacja w trakcie transportu i do tego miła atmosfera, usługa na medal :)

Kartony 21–30, Fotel x 1, Szafa dwudrzwiowa x 1

Klient: Kamil W.
,
Trasa: Warszawa - Wrocław

Bardzo udana współpraca. Panowie poradzili sobie cierpliwie nawet z fatalną sytuacją parkingową pod domem, z którego trzeba było wynieść rzeczy. Przeprowadzka poszła sprawnie i w miłej atmosferze. Serdecznie polecam.

Kartony 31–50, Fotel x 2, Zegar stojący x 1, Szafka na obuwie x 1, Stolik nocny x 2, Lampa podłogow

,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Zadowolony ze zleceniem.Wszystko przebieglo sie przemyslnie.Przewodnik do zaufania!

Kartony 11–20, szafka dwudzwiowa dziecieca IKEA x 2, samochodzik dzieciecy na akumulator x 1, stoli

,
Trasa: Wrocław - Thionville

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem a także niekończącą się listą zadań do zrobienia. Jednak dokładnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać szybko a także sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby wszystkie pakunki były uporządkowane i oznaczone. Najlepiej przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przyjechały na miejsce. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to rozpakowywanie kartonów w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość i rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład elementy szklane, obrazy, miski, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy można je rozmontować. Meble w częściach szybciej można przewieźć, mniejsze jest także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże części mebli nie da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy jak również przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby z materiału albo worki. Worki będą tańsze i łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że zawartość zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować należy także rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub wymagającego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Precyzyjnie ustal daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki i na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i montowanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, np. pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem a także niekończącą się listą zadań do zrobienia. Jednak dokładnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać szybko a także sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby wszystkie pakunki były uporządkowane i oznaczone. Najlepiej przygotować spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przyjechały na miejsce. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to rozpakowywanie kartonów w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się dużo konkretnych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość i rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, na przykład elementy szklane, obrazy, miski, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy można je rozmontować. Meble w częściach szybciej można przewieźć, mniejsze jest także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże części mebli nie da się rozkręcić, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Bywa, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Kupisz je w wybranych marketach budowlanych i w Internecie. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy jak również przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby z materiału albo worki. Worki będą tańsze i łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że zawartość zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie zapakować należy także rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub wymagającego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Precyzyjnie ustal daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki i na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i montowanie dobytku, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W Clicktrans regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Cena zależy od między innymi odległości, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, np. pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków a także wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki San Sebastian już od 150!

Zleć przeprowadzkę