Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Ideálny kierowca, zaladunek i wyladunek na czas, bardzo pomocný czlowiek. Bardzo fajnie poznac takiego kierowce

Dom , wszystko ladujemy sami

,
Trasa: Lelystad - Bogumin

Bardzo szybko i sprawnie zapakowane auto i dostarczone na miejsce . Bardzo polecam przewoźnika .

lodwka kuchenka ława i trochę kartonów

Klient: Piotr O.
,
Trasa: Bedford - Poznań

wszystko ok. polecam.

27 kartonow Szczecin - Doncaster

Klient: Marcin P.
,
Trasa: Szczecin - Doncaster

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i rozbudowaną listą zadań do wykonania. Jednakże dokładnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec szybko a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zadbać o to, żeby nasze pakunki były skatalogowane oraz podpisane. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty dojechały na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym domu. Ponadto, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość oraz rozmiary sprzętów i kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład kieliszki, dzieła sztuki, miski, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne oraz ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki itp. przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych i w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby materiałowe i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te z pozoru lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się też rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego czy wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Starannie ustal terminy, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść kartony a także na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, np. torby, pudła itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i rozbudowaną listą zadań do wykonania. Jednakże dokładnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec szybko a także płynnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zadbać o to, żeby nasze pakunki były skatalogowane oraz podpisane. Najlepiej przygotować spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie przedmioty dojechały na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym domu. Ponadto, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać ilość oraz rozmiary sprzętów i kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład kieliszki, dzieła sztuki, miski, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozmontować. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne oraz ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, figurki itp. przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych i w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby materiałowe i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite albo też że coś z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na szkody i także te z pozoru lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się też rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego czy wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Starannie ustal terminy, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść kartony a także na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba wnieść dobytek i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, np. torby, pudła itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Santiago de Compostela już od 150!

Zleć przeprowadzkę