Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem zadowolony z przeprowadzki. Wszystko udało się po myśli. Polecam.

1

,
Trasa: Seefeld - Częstochowa

Wzorowa transakcja. Nieoceniona pomoc kierowcy. Dziękuję.

1

Klient: Wojtek Ś.
,
Trasa: Bergheim - Chojnice

Wszystko bardzo sprawnie, polecam.

3-pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Sopot - Gdańsk

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle łączymy z chaosem, nerwową atmosferą oraz niekończącą się listą rzeczy do zrobienia. Jednak dobrze zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo oraz płynnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję działania, rozsądnie i z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie kartony były skatalogowane i podpisane. Najlepiej spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie pakunki dotarły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość i rozmiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie listy jest zatem potrzebne. 

Należy również zapewnić odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład szkło, rzeźby, naczynia, a także stare meble. Najbezpieczniej jest otoczyć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie będzie potrzebna duża liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie sklepy chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze i dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować trzeba również kwiaty. Pojemniki, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego czy wymagającego szczególnej delikatności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Precyzyjnie podaj terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Cena zależy od między innymi odległości, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków a także wyjątkowej uważności, co zwykle wpływa na cenę przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, takie jak torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle łączymy z chaosem, nerwową atmosferą oraz niekończącą się listą rzeczy do zrobienia. Jednak dobrze zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo oraz płynnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję działania, rozsądnie i z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów i oczywiście poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie a także ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie kartony były skatalogowane i podpisane. Najlepiej spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie pakunki dotarły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość i rozmiary sprzętów oraz kartonów. Sporządzenie listy jest zatem potrzebne. 

Należy również zapewnić odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład szkło, rzeźby, naczynia, a także stare meble. Najbezpieczniej jest otoczyć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednakże nie wszystkie meble da się rozmontować, z kolei innym razem jest to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie będzie potrzebna duża liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie sklepy chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach budowlanych oraz w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki są tańsze i dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze i wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Osobno zapakować trzeba również kwiaty. Pojemniki, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego czy wymagającego szczególnej delikatności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Precyzyjnie podaj terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba znieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Cena zależy od między innymi odległości, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków a także wyjątkowej uważności, co zwykle wpływa na cenę przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, takie jak torby, kartony i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Schlieren już od 150!

Zleć przeprowadzkę