Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem bardzo zadowolony z przewoźnika mogę śmiało polecić wszystkim. Były pewne opuźnienia ale to w końcu kurs zagraniczny i z wszystkim się dogadaliśmy pozdrawiam kierowcę Mikołaja

2 pokojowe

Klient: Norbert M.
,
Trasa: Bergen - Zwierzno

Bardzo dobra firma. Wszystko sprawnie i bez problemu z najwyższą starannością.

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil R.
,
Trasa: La Turbie - Warszawa

Sprawny i szybki kontakt oraz realizacja zlecenia. Polecam !

Małe Bagaże - torby Ikea

Klient: Łukasz H.
,
Trasa: Kraków - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem oraz bardzo długim spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym sprawnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję działania, rozważnie i z opanowaniem przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone rzeczy były uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje przedmioty przybyły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy także podpisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość a także wymiary mebli oraz kartonów. Przygotowanie spisu jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby okna, obrazy, ceramika, oraz stare meble. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy da się je rozłożyć. Meble w częściach szybciej można przewieźć, spada też niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartony. Z pewnością przyda się duża liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je inaczej. Często hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest kupno kartonów. Kupisz je w wielu marketach remontowych oraz w Internecie. Przy pakowaniu drobiazgów jak również rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby z materiału lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną lub że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny zostać rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować trzeba też rośliny. Pojemniki, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie ustal daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty i na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz składanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają także własne materiały do pakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem oraz bardzo długim spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak dobrze zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym sprawnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję działania, rozważnie i z opanowaniem przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść a także poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie dobytku

Pakując rzeczy należy dopilnować, aby przewożone rzeczy były uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje przedmioty przybyły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy także podpisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość a także wymiary mebli oraz kartonów. Przygotowanie spisu jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, choćby okna, obrazy, ceramika, oraz stare meble. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy da się je rozłożyć. Meble w częściach szybciej można przewieźć, spada też niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, porcelana, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartony. Z pewnością przyda się duża liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je inaczej. Często hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest kupno kartonów. Kupisz je w wielu marketach remontowych oraz w Internecie. Przy pakowaniu drobiazgów jak również rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby z materiału lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze oraz wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną lub że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny zostać rozmrożone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować trzeba też rośliny. Pojemniki, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych danych. Dokładnie ustal daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty i na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz składanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości pomocników niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają także własne materiały do pakowania, np. torby, pudła i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki śląskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę