Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło w bardzo dobrej atmosferze, kontakt z Panem Juliuszem od samego początku bardzo dobry i na wysokim poziomie. Usługa przeprowadzona terminowo bez żadnych opóźnień. Polecam w 100%

Kartony, regały w elementach

Klient: Juliusz J.
,
Trasa: Targowo - Biedaszków Wielki

Szybko, sprawnie. Bardzo przyjemny kontakt, profesjonalny serwis i dobra cena. Polecam!

1-pokojowa kawalerka

,
Trasa: Berlin - Białystok

Wszystko w jak najlepszym porządku. Komunikacja przed odbiorem wzorowa, dowóz na czas i bez uszczerbku. Kierowcy bardzo uprzejmi :) Polecam!!!

Kartony 1–5, Skuter Piaggio x 1, Rower x 1, Stolik x 1

,
Trasa: Drezno - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z nieładem, stresującą atmosferą oraz rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a także efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej dopilnować, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie pakunki dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy też opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie kartonów w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo dokładnych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość oraz rozmiary mebli i pakunków. Przygotowanie listy jest więc konieczne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład kieliszki, obrazy, naczynia, jak również antyki. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, spada również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche jak również ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych i w Internecie. Do przechowywania drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby z materiału lub worki. Worki będą mniej kosztowne a także łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować należy również rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub wymagającego wyjątkowej delikatności, np. antyki, pianino czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie ustal dni, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba wnieść przedmioty a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy kruchych, np. pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, co zwykle wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też swoje opakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle utożsamiamy z nieładem, stresującą atmosferą oraz rozbudowanym spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a także efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej dopilnować, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie pakunki dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy też opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie kartonów w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo dokładnych informacji odnośnie rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość oraz rozmiary mebli i pakunków. Przygotowanie listy jest więc konieczne. 

Trzeba także zadbać o prawidłowe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład kieliszki, obrazy, naczynia, jak również antyki. Najbezpieczniej jest owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozkręcić. Rozmontowane meble szybciej załadować i rozładować, spada również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche jak również ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna znaczna liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się zatem do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych i w Internecie. Do przechowywania drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby z materiału lub worki. Worki będą mniej kosztowne a także łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować należy również rośliny. Pojemniki, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub wymagającego wyjątkowej delikatności, np. antyki, pianino czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie ustal dni, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba wnieść przedmioty a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy kruchych, np. pianino, elektronika, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, co zwykle wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też swoje opakowania, np. worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Sligo już od 150!

Zleć przeprowadzkę