Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalny, uczciwy, miły i rzetelny przewoźnik. Godny polecenia. 10/10

Meble i pare kartonow

Klient: Paweł F.
,
Trasa: Liverpool - Białystok

Jestem mega zadowolona :)

Kartony 1–5, Rower stacjonarny x 1, Fotel x 2, Torba duża x 3

Klient: Michał S.
,
Trasa: Luksemburg - Katowice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej łączymy z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem oraz bardzo długą listą rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko oraz sprawnie. Wystarczy ułożyć plan działania, przemyślnie oraz bez nerwów wziąć się za pakowanie przedmiotów a także znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby nasze rzeczy były skatalogowane i opisane. Dobrze jest sporządzić spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje paczki przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele szczegółowych danych na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę oraz wielkość mebli i pakunków. Przygotowanie listy jest więc konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak kieliszki, rzeźby, miski, oraz antyki. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozkręcić. Rozmontowane meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartony. Z pewnością przyda się spora liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest kupno kartonów. Kupisz je w wielu marketach budowlanych i sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów a także przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać także torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te pozornie drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować należy też kwiaty. Pudła, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku jest coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Starannie ustal terminy, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i szczególnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują również swoje opakowania, na przykład worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej łączymy z zamieszaniem, nieprzyjemnym nastrojem oraz bardzo długą listą rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko oraz sprawnie. Wystarczy ułożyć plan działania, przemyślnie oraz bez nerwów wziąć się za pakowanie przedmiotów a także znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby nasze rzeczy były skatalogowane i opisane. Dobrze jest sporządzić spis dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje paczki przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele szczegółowych danych na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę oraz wielkość mebli i pakunków. Przygotowanie listy jest więc konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak kieliszki, rzeźby, miski, oraz antyki. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozkręcić. Rozmontowane meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, np. gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie oraz w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się kartony. Z pewnością przyda się spora liczba pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc nabyć kartony drogą kupna albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest kupno kartonów. Kupisz je w wielu marketach budowlanych i sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów a także przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać także torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów łamliwych. Istnieje niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te pozornie drobne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować należy też kwiaty. Pudła, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że w ładunku jest coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy mógłbyś pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Starannie ustal terminy, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien również wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. odległości, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, jak instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i szczególnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy oferują również swoje opakowania, na przykład worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie pary przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Sopot już od 150!

Zleć przeprowadzkę