Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super przewoźnik. Punktualnie, bez problemowo. Zgodnie z umową. Z czystym sercem polecam

Kartony 31–50, Sofa trzyosobowa x 1, Szafa dwudrzwiowa x 1, Łóżeczko dla niemowląt x 1, Lodówka x 1

,
Trasa: Lipsk - Grudziądz

Mam tylko i wylacznie pozytywne rzeczy do powiedzenia. Bardzo szybko i profesjonalna usluga. Wszytskie rzeczy ( w tym szklo) dojechaly w nienagannym stanie. Plecam kazdemu kto decyduje sie na miedzynarodowa przeprowadzke!

1 pokoj

Klient: Robert W.
,
Trasa: Kraków - Londyn

Wszystko w najlepszym porządku , dobry kontakt telefoniczny i mailowy , przesyłka odebrana i dostarczona zgodnie z terminem , polecam i dziękuje :)

Kartony 11–20, Polka Ikea Kallax x 1, Komoda mała bedsite x 1, Kaski rowerowe x 2, mikser blender k

Klient: Kamil M.
,
Trasa: Cromer - Praszka

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą a także rozbudowanym spisem zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać szybko a także płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy a także znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby wszystkie kartony zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Dobrze jest stworzyć rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje przedmioty przyjechały do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość i rozmiary sprzętów oraz pakunków. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby szkło, rzeźby, miski, oraz stare meble. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy możesz je rozłożyć. Meble w częściach łatwiej będzie transportować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością będzie potrzebna znaczna liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby z materiału i worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, z kolei torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować należy również kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Dokładnie podaj daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają też własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, np. pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą a także rozbudowanym spisem zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać szybko a także płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy a także znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby wszystkie kartony zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Dobrze jest stworzyć rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje przedmioty przyjechały do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj wiążą się z transportem znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele szczegółowych danych odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać ilość i rozmiary sprzętów oraz pakunków. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Należy również zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby szkło, rzeźby, miski, oraz stare meble. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy możesz je rozłożyć. Meble w częściach łatwiej będzie transportować, mniejsze jest też prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Z pewnością będzie potrzebna znaczna liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do pakowania drobnych rzeczy jak również rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby z materiału i worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, z kolei torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te z pozoru drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować należy również kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy możesz zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Dokładnie podaj daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i skręcanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają też własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego oraz przewoźnika to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, np. pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Sosnowiec już od 150!

Zleć przeprowadzkę