Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszytko zorganizowane i na czas bez żadnych opóźnień i co najważniejsze wszystko dojechali bez żadnych uszkodzeń :) Jeśli będę miał okazje to będę polecał . Pozdrawiam

1

,
Trasa: Londyn - Nowe Miasto Lubawskie

Polecam przewoźnika; Szybko, sprawnie i zgodnie z ustaleniami.

2-pokojowe mieszkanie

Klient: Kamil R.
,
Trasa: Wrocław - Warszawa

Przeprowadzka zorganizowana w sposób doskonały. Na czas, profesjonalnie, z uśmiechem. Panowie kreatywnie przygotowani na każdą sytuację. Życzyłbym wszystkim tylko takich fachowców spotykać na swojej drodze.

4 pokojowy dom szeregowy + komórka

,
Trasa: 's-Hertogenbosch - Katowice

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo a przy tym efektywnie. Wystarczy przemyśleć program działania, z głową a także bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy a także wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby nasze pakunki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Dobrze jest sporządzić rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych danych odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość i wielkość sprzętów oraz paczek. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe opakowanie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, na przykład okna, rzeźby, talerze, jak również niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak książki, DVD, ceramika, figurki itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna duża ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że markety ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach budowlanych oraz w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować należy także kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej ostrożności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz składanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od wielu różnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, jak pianino, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem i niekończącą się listą rzeczy które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo a przy tym efektywnie. Wystarczy przemyśleć program działania, z głową a także bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy a także wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby nasze pakunki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Dobrze jest sporządzić rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to opróżnianie pakunków w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej konkretnych danych odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość i wielkość sprzętów oraz paczek. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe opakowanie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, na przykład okna, rzeźby, talerze, jak również niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak książki, DVD, ceramika, figurki itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Na pewno będzie potrzebna duża ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Zdarza się, że markety ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach budowlanych oraz w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie niegroźne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować należy także kwiaty. Pudła, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego czy wymagającego specjalnej ostrożności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybieranie przewoźnika

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien również dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz składanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu realizuje się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od wielu różnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem na przykład odległości, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, jak pianino, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki świętokrzyskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę