Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
69 000 przewoźników 69 000 przewoźników 69 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie i bezpiecznie, Panowie kierowcy pomogli zapakować i zabezpieczyć rzeczy. Świetny kontakt. Polecam!

Kartony 6–10, Rower x 2, Pufa x 1, Podnóżek biurowy x 1, Szafa dwudrzwiowa x 1

,
Trasa: Kolonia - Wrocław

Bardzo polecam, załadunek i transport zrealizowany szybko i sprawnie, wszystko z dotrzymaniem terminu na 100%.

Kartony 1–5, Rower x 1, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1, Deska do prasowania x 1, Materac dla

,
Trasa: Wrocław - Tczew

Wszystko poszło bardzo sprawnie, kierowca super pomocny. Bardzo polecam!

Kartony 6–10, Rower x 1, Telewizor średni(od 30 "do 40") x 1

,
Trasa: Wrocław - Gdynia

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej łączymy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą oraz rozbudowaną listą rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód i efektywnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także spokojnie zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy pamiętać, aby nasze paczki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Dobrze jest sporządzić spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki przyjechały na miejsce. Przenosiny często są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy również podpisanie każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie paczek w nowym domu. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele dokładnych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość oraz wymiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, rzeźby, porcelana, jak również antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach szybciej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że przyda się spora ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych i w sieci. Do przechowywania drobiazgów i rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać też torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek pękną albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą zostać rozmrożone a następnie starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo spakować powinno się także rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Starannie podaj terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść dobytek a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej łączymy z chaosem, nieprzyjemną atmosferą oraz rozbudowaną listą rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód i efektywnie. Wystarczy przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także spokojnie zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy pamiętać, aby nasze paczki zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Dobrze jest sporządzić spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki przyjechały na miejsce. Przenosiny często są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Polecamy również podpisanie każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie paczek w nowym domu. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele dokładnych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość oraz wymiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest prawidłowe chronienie pakunku. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby kieliszki, rzeźby, porcelana, jak również antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Meble w częściach szybciej będzie transportować, mniejsze jest także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe i ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że przyda się spora ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy z własnej woli rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych i w sieci. Do przechowywania drobiazgów i rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać też torby tekstylne i worki. Worki będą tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek pękną albo też że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, muszą zostać rozmrożone a następnie starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo spakować powinno się także rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej delikatności, jak antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele istotnych danych. Starannie podaj terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść dobytek a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Terrassa już od 150!

Zleć przeprowadzkę