Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przeprowadzka przebiegła pomyślnie. Panowie bardzo zaangażowani i pomocni. Dobry kontakt telefoniczny. Polecam!

2-pokojowe mieszkanie, głównie kartony

Klient: Tomasz J.
,
Trasa: Kraków - Oslo

wszystko OK

Kartony tekturowe 55/40/35

Klient: Artur W.
,
Trasa: Szczecin - Newport

Profesjonalnie przeprowadzona przeprowadzka. Mili kierowcy informujący na bieżąco o przebiegu transportu. Wszystko zgodnie z umową i na czas. -- Professional moving company, I was kept informed throughout. Very helpful drivers. All delivered on time.

Niewielki dom, rozkrecone na płasko meble + pudełka + rtv/agd

Klient: Patryk M.
,
Trasa: Worcester - Fraunberg

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z chaosem, nerwową atmosferą a także rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a przy tym płynnie. Wystarczy mieć w głowie program działania, z głową oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów a także poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby wszystkie pakunki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Dobrze jest sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także opisanie każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie paczek w docelowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę oraz rozmiary sprzętów oraz paczek. Sporządzenie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, na przykład kieliszki, instalacje artystyczne, ceramika, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach łatwiej można przewieźć, mniejsze jest też ryzyko zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem jest to zbędne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Na pewno przyda się znaczna liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału i worki. Worki są tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się lub że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone a następnie starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te pozornie drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno spakować powinno się także rośliny. Kartony, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Starannie ustal terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie oraz montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z chaosem, nerwową atmosferą a także rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód a przy tym płynnie. Wystarczy mieć w głowie program działania, z głową oraz z opanowaniem wziąć się za pakowanie przedmiotów a także poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie a także owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby pamiętać, aby wszystkie pakunki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Dobrze jest sporządzić listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przyjechały na miejsce. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także opisanie każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie paczek w docelowym domu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się jak najwięcej konkretnych informacji odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje znać liczbę oraz rozmiary sprzętów oraz paczek. Sporządzenie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić prawidłowe chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, na przykład kieliszki, instalacje artystyczne, ceramika, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach łatwiej można przewieźć, mniejsze jest też ryzyko zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem jest to zbędne, na przykład kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, CD, porcelana, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Na pewno przyda się znaczna liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych i sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobnych rzeczy i rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby z materiału i worki. Worki są tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się lub że przewożony ładunek z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być rozmrożone a następnie starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te pozornie drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Osobno spakować powinno się także rośliny. Kartony, w które planujesz je schować, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Starannie ustal terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie oraz montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przeprowadzek

W Clicktrans regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek odbywa się też pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład pomoc pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Tessyn już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę