Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystkom w jak najlepszym porzadku ogarniete Super polecam ,

civic

,
Trasa: Büdelsdorf - Brwinów

Polecam! Wszystko w jak najlepszym porządku !

Hyundai Galloper

Klient: Mateusz B.
,
Trasa: Plattling - Targowisko

Mega profesjonalne podejście. Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam

4x peugeot 308 kombi

,
Trasa: Lubin - Berlin

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z chaosem, stresującą atmosferą i niekończącym się spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak sprawnie urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec szybko a przy tym płynnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję działania, przemyślnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów a także znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby przewożone rzeczy były uporządkowane a także opisane. Dobrze jest przygotować rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje paczki dotarły do miejsca docelowego. Przeprowadzki często są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać liczbę i wymiary sprzętów i paczek. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład szkło, instalacje artystyczne, porcelana, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej będzie transportować, maleje również niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Z pewnością przyda się spora liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie markety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych a także w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną oraz że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować należy także rośliny. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej delikatności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Precyzyjnie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uwagi, co zwykle podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z chaosem, stresującą atmosferą i niekończącym się spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak sprawnie urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec szybko a przy tym płynnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję działania, przemyślnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie przedmiotów a także znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby przewożone rzeczy były uporządkowane a także opisane. Dobrze jest przygotować rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje paczki dotarły do miejsca docelowego. Przeprowadzki często są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać liczbę i wymiary sprzętów i paczek. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, na przykład szkło, instalacje artystyczne, porcelana, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej będzie transportować, maleje również niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie każde meble można rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, elementy ozdobne itp. przydadzą się pudła. Z pewnością przyda się spora liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie markety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonów. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych a także w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną oraz że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny zostać rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Odrębnie zapakować należy także rośliny. Pojemniki, w które zostaną zapakowane, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej delikatności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Precyzyjnie podaj daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie oraz montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, np. pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uwagi, co zwykle podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają także swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Tulon już od 150!

Zleć przeprowadzkę