Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt wszystko sprawnie i bez problemu. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

1 pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Traunstein - Bydgoszcz

Extra obsługa klienta i dostawa z Anglii do Polski w 24 godziny, to się chwali.

Lodówka + pralką + zmywarka + 2 rowerki + kartony = łącznie około 900-1000kg, 12-15m3

Klient: Marek B.
,
Trasa: Bolton - Suchorączek

Transport dotarł na czas i bez zadnych zastrzezen, Panowie załadowali i rozładowali towar sami, bardzo dobry kontakt. Polecam w 100 %

Poszukuję transportu dla około 30 kartonów z odzieżą, TV 40 cali, rowerek dziecięcy, hulajnoga

Klient: Andrzej D.
,
Trasa: Węgorzyno - Hästveda

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem i bardzo długim spisem zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby przewożone paczki były skatalogowane a także oznaczone. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje rzeczy dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele drobiazgowych danych na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość i wielkość sprzętów i kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład kieliszki, dzieła sztuki, ceramika, a także antyki. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Z pewnością przyda się znaczna liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Zdarza się, że markety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach remontowych i w Internecie. Do pakowania drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać też torby z materiału i worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować należy także rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Precyzyjnie określ terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków oraz specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z chaosem, nieprzyjemnym nastrojem i bardzo długim spisem zadań do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów i oczywiście wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby przewożone paczki były skatalogowane a także oznaczone. Najlepiej stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje rzeczy dojechały do miejsca docelowego. Przenosiny często oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie pakunków w docelowym miejscu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele drobiazgowych danych na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość i wielkość sprzętów i kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zapewnić odpowiednie opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład kieliszki, dzieła sztuki, ceramika, a także antyki. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, figurki itp. wykorzystać możesz kartony. Z pewnością przyda się znaczna liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo sprawić je sobie w inny sposób. Zdarza się, że markety z własnej woli rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach remontowych i w Internecie. Do pakowania drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać też torby z materiału i worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować należy także rośliny. Pojemniki, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych danych. Precyzyjnie określ terminy, oraz czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi też mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i składanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości osób niezbędnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. pianino, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków oraz specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Venray już od 150!

Zleć przeprowadzkę