Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie i punktualnie. Panowie mili i pomocni. Polecam

mieszkanie 2-pokojowe

Klient: Rafał Ć.
,
Trasa: Wittenburg - Frankfurt nad Odrą

Wszystko bardzo sprawnie, polecam.

3-pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Sopot - Gdańsk

Wszystko przebiegło bardzo profesjonalnie, szybko i bez problemów, kierowca bardzo miły i pomocny! Wielki plus, pozdrawiam

Mieszkanie 3 pokoje

,
Trasa: Bergen - Łasin

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz rozbudowaną listą zadań do zrobienia. Jednak sprawnie zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo i sprawnie. Wystarczy mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że przewożone rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna mieć ilość i wymiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie spisu jest zatem niezbędne. 

Należy również zapewnić odpowiednie chronienie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład kieliszki, dzieła sztuki, porcelana, jak również antyki. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, spada też niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne oraz ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. warto wykorzystać kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie markety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych oraz w sieci. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne i worki. Worki są tańsze i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny być rozmrożone i starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować powinno się również kwiaty. Kartony, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy mógłbyś udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Precyzyjnie ustal daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli wnieść dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, np. worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle kojarzą się z rozgardiaszem, nerwową atmosferą oraz rozbudowaną listą zadań do zrobienia. Jednak sprawnie zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo i sprawnie. Wystarczy mieć w głowie plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie i spokojnie wziąć się za pakowanie dobytku a także wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz pewność, że przewożone rzeczy dotarły do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz znacznej liczby rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna mieć ilość i wymiary sprzętów oraz pakunków. Przygotowanie spisu jest zatem niezbędne. 

Należy również zapewnić odpowiednie chronienie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład kieliszki, dzieła sztuki, porcelana, jak również antyki. Najlepiej zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, spada też niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne oraz ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, CD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. warto wykorzystać kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie markety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach remontowych oraz w sieci. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne i worki. Worki są tańsze i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, powinny być rozmrożone i starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te z pozoru niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować powinno się również kwiaty. Kartony, do których zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy mógłbyś udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Precyzyjnie ustal daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby pomocników niezbędnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli wnieść dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i szczególnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, np. worki, pudła itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Voorburg już od 150!

Zleć przeprowadzkę