Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt z uprzejmym kierowcą, sprawna i szybka praca. Polecam!

Boxes 6–10, Shelf x 2, Double mattress x 1, Office chair x 1, Sewing machine x 2, Mannequin x 1

,
Trasa: Gdańsk - Warszawa

Z całego serca polecam tą solidną Firmę. Panowie bardzo mili, grzeczni i cierpliwi. Wyrazy wielkiego szacunku dla Pana Kuby i Krzysztofa za wykonanie TEJ (mojej maratonowej -Kamikadze) przeprowadzki. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam Gosia HH

Kartony 31–50, Szafa 5 drzwiowa można rozebrać na części pierwsze x 1, Łóżko podwójne z materacem x

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Hamburg - Ostrowiec Świętokrzyski

Nie ma lepszej ekipy transportowej. Polecam kazdemu!

Kartony 21–30, Komoda średnia x 2, Pralka x 1, Zamrażarka x 1, Szafka RTV x 2, Stół x 1, Rower x 1,

Klient: Joanna K.
,
Trasa: Kleve - Sosnowiec

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem i rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby dopilnować, aby wszystkie pakunki były uporządkowane i podpisane. Najlepiej stworzyć spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone paczki przyjechały na miejsce. Przenosiny często wiążą się z transportem dużej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to rozpakowywanie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa powinna poznać liczbę a także wymiary sprzętów i pakunków. Sporządzenie spisu jest więc potrzebne. 

Należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby okna, obrazy, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem jest to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie w inny sposób. Często sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby tekstylne lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru lekkie wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo spakować trzeba też kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Precyzyjnie podaj daty, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i skręcanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem i rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód i efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby dopilnować, aby wszystkie pakunki były uporządkowane i podpisane. Najlepiej stworzyć spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że przewożone paczki przyjechały na miejsce. Przenosiny często wiążą się z transportem dużej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie także opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to rozpakowywanie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa powinna poznać liczbę a także wymiary sprzętów i pakunków. Sporządzenie spisu jest więc potrzebne. 

Należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, choćby okna, obrazy, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, a czasem jest to zbędne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że będzie potrzebna spora ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też sprawić je sobie w inny sposób. Często sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest nabycie kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych. Przy pakowaniu drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby tekstylne lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, z kolei torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru lekkie wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo spakować trzeba też kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego lub potrzebującego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo istotnych informacji. Precyzyjnie podaj daty, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i skręcanie mebli, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Cena zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia ochronnych warunków i szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy zapewniają również własne opakowania, na przykład torby, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Walencja już od 150!

Zleć przeprowadzkę