Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bez problemów, z pomocą i z cierpliwością wszystko zapakowane i przewiezione. Polecam!

rzeczy 3 m3 + rower, materac (140x200)

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Poznań - Łódź

Bezproblemowa transakcja. Gorąco polecam!

1 pokoj

Klient: Marcin C.
,
Trasa: Praga - Lisi Ogon

Polecam usługi Pana Krzysztofa. Kompleksowa obsługa, wszystko poszło sprawnie i profesjonalnie. Bardzo dobry i częsty kontakt i elastyczne podejście.

2 pokojowe,

,
Trasa: Rzeszów - Wrocław

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z chaosem, nerwowym nastrojem oraz bardzo długim spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednakże sprawnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, z głową i z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy dopilnować, aby nasze paczki zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki dojechały do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy również opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele konkretnych informacji na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość oraz wielkość mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak okna, instalacje artystyczne, talerze, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, spada też ryzyko zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe oraz ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach budowlanych i w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać również torby z materiału i worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować należy też kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Precyzyjnie podaj daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z chaosem, nerwowym nastrojem oraz bardzo długim spisem rzeczy które trzeba zrobić. Jednakże sprawnie zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć program działania, z głową i z opanowaniem zabrać się za pakowanie dobytku a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie i owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach należy dopilnować, aby nasze paczki zostały wcześniej uporządkowane oraz oznaczone. Dobrze jest stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że wszystkie paczki dojechały do nowego domu. Przeprowadzki zazwyczaj oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy również opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele konkretnych informacji na temat rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość oraz wielkość mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak okna, instalacje artystyczne, talerze, jak również niektóre meble. Najbezpieczniej jest owinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, spada też ryzyko zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe oraz ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, CD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne itp. wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie spora ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety chętnie rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach budowlanych i w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać również torby z materiału i worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i także te z pozoru niegroźne szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować należy też kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Precyzyjnie podaj daty, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść kartony oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozmontowanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także profesjonalne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin odbywa się też między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od wielu różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść kartony i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa cenę przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt także podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają także własne materiały do pakowania, takie jak worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej osób, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki warmińsko-mazurskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę