Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie i szybko.Polecam

Kartony 1–5, Bojlera na papugi x 1

Klient: Renata S.
,
Trasa: Jezierce - Dobrut

Wszystko sprawnie i na czas. Tak jak ustalone. Polecam.

Kartony 21–30, Motorower x 1

Klient: Iwona D.
,
Trasa: Wrocław - Poniatowa

wszystko sprawnie i pozytywnie, a co do szybkości to błyskawicznie.

Hiszpania-Polska kartony, lodowka szafki zmywarka szafa pralka rower przeprowadzka

Klient: Patryk M.
,
Trasa: Santpedor - Bytom

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem oraz bardzo długą listą rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan działania, rzeczowo i spokojnie wziąć się za pakowanie rzeczy a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Dobrze jest przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki dojechały na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również podpisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać liczbę i wymiary sprzętów i paczek. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić właściwe chronienie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład okna, instalacje artystyczne, naczynia, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, spada także prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Często hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach remontowych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy i przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby materiałowe albo worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy kruchych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek naderwą się lub że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się także rośliny. Pudła, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub wymagającego specjalnej delikatności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie podaj daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także własne opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem oraz bardzo długą listą rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze urządzona zmiana miejsca zamieszkania może przebiec bez przeszkód a przy tym sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie plan działania, rzeczowo i spokojnie wziąć się za pakowanie rzeczy a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Dobrze jest przygotować spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje pakunki dojechały na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również podpisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych informacji odnośnie przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać liczbę i wymiary sprzętów i paczek. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić właściwe chronienie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, jak na przykład okna, instalacje artystyczne, naczynia, jak również część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozkręcone meble łatwiej można przewieźć, spada także prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna liczba kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Często hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach remontowych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy i przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się również torby materiałowe albo worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednakże torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy kruchych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek naderwą się lub że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone a następnie właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się także rośliny. Pudła, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub wymagającego specjalnej delikatności, jak antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie podaj daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków i wyjątkowej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także podniesie cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy oferują także własne opakowania, takie jak torby, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Wiesbaden już od 150!

Zleć przeprowadzkę