Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przemiły jako człowiek, profesjonalny i pomocny. Wszystko dojechało na czas i bez żadnych problemów. Stały kontakt z przewoźnikiem. Polecam gorąco! Bardzo uczciwe warunki.

Kartony 6–10, Rower x 1, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1

Pełen profesjonalizm, zachwycająca słowność i punktualność. Od Pana Pawła i jego ekipy emanuje poza tym spokój, co docenia się tym bardziej w obliczu dość stresującego wydarzenia, jakim jest przeprowadzka. Polecam z pełnym przekonaniem.

Kartony 11–20

Serdecznie Polecam Pana Przemka !! Profesjonalista w swoim fachu. Wszystko na czas , zgodnie z umową , a do tego z uśmiechem :-)

Kartony 31–50, Rower x 2, Komoda mała x 1

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z chaosem, nerwowym nastrojem i rozbudowaną listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednak fachowo zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie rzeczy oraz poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy pamiętać, aby przewożone pakunki były uporządkowane oraz podpisane. Dobrze jest przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie pakunki dojechały do nowego domu. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi znać ilość a także rozmiary mebli oraz pakunków. Przygotowanie rejestru jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, obrazy, miski, a także stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy możesz je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, maleje również prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie spora ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć też torby tekstylne lub worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny zostać rozmrożone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować powinno się również kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie podaj daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i montowanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń jest też wystawianych między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli wnieść dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków i szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład worki, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny najczęściej utożsamiamy z chaosem, nerwowym nastrojem i rozbudowaną listą rzeczy które trzeba zrobić. Jednak fachowo zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie rzeczy oraz poszukać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki należy pamiętać, aby przewożone pakunki były uporządkowane oraz podpisane. Dobrze jest przygotować listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie pakunki dojechały do nowego domu. Przenosiny zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również opisanie każdego kartonu. Ułatwi to rozpakowywanie paczek w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika potrzebujesz dużo szczegółowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi znać ilość a także rozmiary mebli oraz pakunków. Przygotowanie rejestru jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe opakowanie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, obrazy, miski, a także stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy możesz je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej będzie transportować, maleje również prawdopodobieństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie spora ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć też torby tekstylne lub worki. Worki są mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny zostać rozmrożone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc nawet te z pozoru drobne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować powinno się również kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest znalezienie firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie podaj daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i montowanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość zleceń jest też wystawianych między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin uzależnione są od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko będą musieli wnieść dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków i szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt także zostanie doliczony do ceny przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład worki, kartony i podobne rzeczy. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Worcester już od 150!

Zleć przeprowadzkę