Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 83 806 000 zł 83 806 000 zł zaoszczędziliście z nami
836 000 wystawionych przesyłek 836 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
44 000 przewoźników 44 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki w Zabrzu:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam 10/10 , Panowie profesjonalisci

1 pokój

,
Trasa: Zabrze - Bayreuth

Wszytko super , bez żadnych problemów

Pompy nożyce piły itp

Klient: Damian Ł.
,
Trasa: Sint-Oedenrode - Pogorzyce

Szybka dostawa , wszystko odbyło się pomyślnie ! Nie było problemu z przedłożeniem sporej kwoty ! Polecam przewoźnika w 100%

Kola aluminowe z Hartlepool, UK do PL

Klient: Mariusz .
,
Trasa: Hartlepool - Gorzkowice

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie kojarzą się z chaosem, stresującą atmosferą i rozbudowanym spisem zadań do załatwienia. Jednak fachowo zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać szybko oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie dobytku

Pakując rzeczy należy zadbać o to, żeby nasze paczki zostały wcześniej skatalogowane oraz podpisane. Najlepiej sporządzić spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje rzeczy dotarły do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę i wielkość mebli i pakunków. Sporządzenie spisu jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład kieliszki, rzeźby, ceramika, oraz antyki. Najlepiej zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne oraz ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Bywa, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych oraz w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te z pozoru drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować należy też rośliny. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego szczególnej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Dokładnie określ daty, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W Clicktrans regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele zleceń jest też wystawianych między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować przedmioty i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również swoje opakowania, takie jak torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny normalnie kojarzą się z chaosem, stresującą atmosferą i rozbudowanym spisem zadań do załatwienia. Jednak fachowo zaplanowana przeprowadzka będzie przebiegać szybko oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz bez nerwów przystąpić do pakowania rzeczy a także poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie dobytku

Pakując rzeczy należy zadbać o to, żeby nasze paczki zostały wcześniej skatalogowane oraz podpisane. Najlepiej sporządzić spis dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokojny umysł, wiedząc, że twoje rzeczy dotarły do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem poważnej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest też opisanie każdej torby czy paczki. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę i wielkość mebli i pakunków. Sporządzenie spisu jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić właściwe zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład kieliszki, rzeźby, ceramika, oraz antyki. Najlepiej zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozkręcić. Meble w częściach wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne oraz ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie zastosowanie znajdzie duża liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Bywa, że markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Idź zatem do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych sklepach remontowych oraz w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite albo też że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na szkody więc także te z pozoru drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie spakować należy też rośliny. Pudła, w które zostaną włożone, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego szczególnej czujności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Dokładnie określ daty, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozmontowanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przenosin

W Clicktrans regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele zleceń jest też wystawianych między naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), typu wykorzystanego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba przetransportować przedmioty i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków a także specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również swoje opakowania, takie jak torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Zabrze już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę