Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dobra komunikacja wszystko poszło zgodnie z umowa chłopak sumienny i godny polecenia dzięki za dobra robotę pozdrawiam

Mniejsza polowa vana

Klient: Łukasz K.
,
Trasa: Broxbourne - Kielce

Przeprowadzka zorganizowana w sposób doskonały. Na czas, profesjonalnie, z uśmiechem. Panowie kreatywnie przygotowani na każdą sytuację. Życzyłbym wszystkim tylko takich fachowców spotykać na swojej drodze.

4 pokojowy dom szeregowy + komórka

,
Trasa: 's-Hertogenbosch - Katowice

Mucha nie siada. Polecam w 100% bez zastanowienia!

2 pokoje, 2 osoby, trochę sprzętu i materac

Klient: Hubert K.
,
Trasa: Warszawa - Wrocław

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z chaosem, stresującą atmosferą a także rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Jednak dobrze zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie i spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zadbać o to, żeby przewożone pakunki zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone paczki dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie również opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej dokładnych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi poznać ilość i wymiary mebli oraz paczek. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu szkło, obrazy, ceramika, jak również część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak książki, filmy, ceramika, elementy ozdobne itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie duża liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych a także w sieci. Do przechowywania drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne i worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te z pozoru lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować należy także rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ dni, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków i szczególnej uważności, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też swoje opakowania, na przykład torby, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z chaosem, stresującą atmosferą a także rozbudowanym spisem rzeczy do wykonania. Jednak dobrze zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym sprawnie. Wystarczy mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie i spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zadbać o to, żeby przewożone pakunki zostały wcześniej skatalogowane i oznaczone. Najlepiej stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone paczki dojechały do nowego domu. Zmiany mieszkania często oznaczają przewóz dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie również opisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w nowym domu. Ponadto, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej dokładnych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa musi poznać ilość i wymiary mebli oraz paczek. Spisanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu szkło, obrazy, ceramika, jak również część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Meble w częściach wygodniej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednakże nie każde meble można rozkręcić, a czasem okazuje się to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej a także w wejściu. Zabezpiecz wszystkie kruche a także ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych przedmiotów, takich jak książki, filmy, ceramika, elementy ozdobne itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie duża liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Podejdź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych a także w sieci. Do przechowywania drobiazgów jak również rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne i worki. Worki są bardziej ekonomiczne i łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc nawet te z pozoru lekkie szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować należy także rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ dni, a także godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać przedmioty i jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i skręcanie mebli, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia znajdziesz aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności są Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków i szczególnej uważności, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy oferują też swoje opakowania, na przykład torby, kartony i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki zachodniopomorskie już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę