Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam, świetny kontakt, szybki przewóz i zero problemów! Dziękuję jeszcze raz i polecam wszystkim!

1-pokojowe mieszkanie

Klient: Rafał K.
,
Trasa: Manchester - Poznań

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Sprawnie. Polecam.

2 pokoje

Klient: Stefan M.
,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Dobra robota, jestem zadowolony z usług.

Przeprowadzka na warszawskiej Pradze

Klient: Tomasz G.
,
Trasa: Warszawa - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem oraz niekończącym się spisem rzeczy do zrobienia. Jednakże sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i bez nerwów wziąć się za pakowanie dobytku oraz znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także owijanie dobytku

Pakując rzeczy ważne, aby zadbać o to, żeby nasze kartony zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Dobrze jest spisać rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem poważnej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w nowym mieszkaniu. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi znać ilość oraz rozmiary sprzętów i kartonów. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby szkło, obrazy, ceramika, jak również stare meble. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, ceramika, figurki itp. wykorzystać możesz pudła. Z pewnością przyda się spora liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów i rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby z materiału lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować powinno się również rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Precyzyjnie ustal daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek zależą od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków i szczególnej uwagi, co zwykle zwiększa cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z rozgardiaszem, nieprzyjemnym nastrojem oraz niekończącym się spisem rzeczy do zrobienia. Jednakże sprawnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko oraz sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to przemyśleć program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie i bez nerwów wziąć się za pakowanie dobytku oraz znaleźć właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także owijanie dobytku

Pakując rzeczy ważne, aby zadbać o to, żeby nasze kartony zostały wcześniej skatalogowane a także podpisane. Dobrze jest spisać rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem poważnej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy też podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w nowym mieszkaniu. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej dokładnych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi znać ilość oraz rozmiary sprzętów i kartonów. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe opakowanie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby szkło, obrazy, ceramika, jak również stare meble. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej i w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie łamliwe jak również ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, ceramika, figurki itp. wykorzystać możesz pudła. Z pewnością przyda się spora liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna lub też zdobyć je odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów i rzeczy miękkich, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby z materiału lub worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy łamliwych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te z pozoru lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować powinno się również rośliny. Pudła, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo wymagającego szczególnej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych danych. Precyzyjnie ustal daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkładanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta przeprowadzek zależą od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia specjalnych warunków i szczególnej uwagi, co zwykle zwiększa cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, np. zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Zug już od 150!

Zleć przeprowadzkę