Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Re-we-la-cja ! Pełen profesjonalizm , empatia , współpraca z Panią Ireną to wielka przyjemność :) Pani Irena i Jej mąż to przemili , otwarci i wspaniali ludzie ! Polecam baaaardzzo serdecznie !

1-pokojowe mieszkanie

Klient: Irena J.
,
Trasa: Madryt - Gdańsk

Profesjonalna firma transportowa, transport wykonany bezstresowo!!! Polecam z czystym sumieniem!!!!

1/2vana

Klient: Michał S.
,
Trasa: Kraków - Zurych

Wszystko super. Dobry kontakt, umowa, ubezpieczenie, itp.

50 kartonów + 30 pozostałych rzeczy

Klient: Patryk M.
,
Trasa: Monachium - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej łączymy z rozgardiaszem, stresującym nastrojem a także rozbudowanym spisem zadań do zrobienia. Jednak fachowo zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym płynnie. Wystarczy przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie przedmiotów a także wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Dobrze jest sporządzić rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy przybyły na miejsce. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele dokładnych informacji na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę i rozmiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu szkło, obrazy, ceramika, oraz stare meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, maleje również ryzyko połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, porcelana, figurki itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach remontowych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby z materiału albo worki. Worki są tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te z pozoru lekkie szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować trzeba także kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Starannie określ daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, takie jak torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej łączymy z rozgardiaszem, stresującym nastrojem a także rozbudowanym spisem zadań do zrobienia. Jednak fachowo zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bez przeszkód a przy tym płynnie. Wystarczy przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz z opanowaniem zabrać się za pakowanie przedmiotów a także wybrać profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone paczki zostały wcześniej uporządkowane i opisane. Dobrze jest sporządzić rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy przybyły na miejsce. Przenosiny zwykle wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie paczek w docelowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać możliwie wiele dokładnych informacji na temat rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje znać liczbę i rozmiary sprzętów oraz kartonów. Przygotowanie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, dla przykładu szkło, obrazy, ceramika, oraz stare meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble łatwiej załadować i rozładować, maleje również ryzyko połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład kiedy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak książki, DVD, porcelana, figurki itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża liczba kartonów, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Niejednokrotnie sklepy z własnej woli rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Podejdź więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem jest nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach remontowych oraz w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się także torby z materiału albo worki. Worki są tańsze a także łatwiejsze do kupienia, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Nie transportuj w takich opakowaniach rzeczy delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite lub że zawartość zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te z pozoru lekkie szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować trzeba także kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Starannie określ daty, jak również czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przenosin jest też wystawianych między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przeprowadzek zależą od wielu różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (transport prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują ochronnych warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne opakowania, takie jak torby, pudła itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Zurych już od 150!

Zleć przeprowadzkę