(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Palety Dodano: 2017-09-07 17:07

1

(Nr 2015375)
1

Wysokość [m]:

2

Waga w kg:

500.00

Ilość sztuk:

1

Typ usługi:

Kompleksowa usługa: transport, załadunek i rozładunek

Dystans: 579.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport palet

Palety służą do transportu towarów różnego gatunkutworzą bazę, na której nietrudno można przewieźć małe opakowania i przedmioty. Transport na paletach to najczęściej wybierana metoda przewozu dużej ilości towarów. Na paletach nierzadko transportuje się towary przekraczające 70 kg – bramki metalowe, skrzynki, materiały budowlane, itp. Aby dobrze oszacować koszt przewozu ładunku na paletach, dobrą praktyką jest posłużyć się portalem Clicktrans.pl, dzięki temu uzyskamy wyceny od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie na paletach. W szacowaniu kosztów transportu kluczowe znaczenie ma ilość palet, ciężar ładunku oraz rodzaj przewożonych przedmiotów. Ładunki znajdujące się na paletach podnoszonedzięki wózkom widłowym.


Europalety i inne typy palet


W transporcie na paletach prym wiedzie europaleta, nazywana także jako paleta EURO, paleta EPAL lub paleta EURO EPAL. Typowa Europaleta posiada wymiary 800x1200x150 milimetrów oraz jest wyprodukowana z drewna. Przy przewozie przemysłowym używa się również palet „angielek” o wielkości 1200x1200x144 milimetrów. Palety przekazane do transportu w pojemnikach metalowych posiadają rozmiary 1135x1133 milimetrów. Przy przemyśle chemicznym wykorzystuje się natomiast palety spełniające standardy CP. Palety drewniane coraz częściej zastępowane są paletami wykonanymi z plastyku, które nadają się do użytku przez przez10-15 lat.


Cena transportu palet w kraju
Przeciętna cena netto transportu palet  w Polsce równa się 187,8 PLN i to wynosi 57 gr na kilometr.


Ceny przewozu palet w Europie


Przewóz palet na trasach międzynarodowych to średni koszt 581 i to wynosi 46 groszy na km.


Adres i termin nadania

Praga, Czechy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Paderborn, Niemcy

Termin elastyczny