(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 2044973)

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1268.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Wysokie Mazowieckie

26 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Dania, Dania Południowa, Bogense

6 paź 2017


Transport rowerów

    Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

    W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad warto zachować go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego pudła lub kupić właściwy karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle trzeba poodkręcać oraz zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej umieścić w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo osłonić kawałkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające części takie jak śruby albo przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu warto osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

    Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców osłaniających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

    Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty realizacji przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.