(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-01-26 15:46

1

(Nr 2323808)
1

Długość [m]:

2.50

Szerokość [m]:

1.8

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1934.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia mały towar, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania całej powierzchni, wtedy wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar przekracza 3,5 tony oraz pozostałe pojazdy spełniające wymagania ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki gatunek: firanka i furgon. Gatunek ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i wymiary. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać opakowanie. Istotna jest także informacja w tematyce usługi – czy obejmuje tylko transport, czy na przykład załadunek i wyładunek. Kluczowy może być również termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w zakresie LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, meble, a nawet części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Nouvoitou, 35410, Francja

29 sty 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, 00-001, Polska

1 lut 2018