(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-02-01 08:25

1

(Nr 2340728)
1

Waga w kg (łączna):

15.00

Dystans: 1956.00 km

Transport rowerów

    Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

    W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie zakupić pasujący karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu warto ułożyć w osobnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

    Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Koszt transportu roweru

    Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.

Adres i termin nadania

Glasgow City, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Pampeluna, Hiszpania

Termin elastyczny