(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-02-01 11:23

1

(Nr 2341288)
1

Waga w kg (łączna):

12.00

Dystans: 421.00 km

Transport rowerów

    Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

    W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki rower opłaca się zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu lub nabyć taki karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie , należy zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki trzeba osłonić kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie warto osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

    Gdy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów ochraniających paczkę.

Koszt przewozu roweru

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.

Adres i termin nadania

Kobiernice, Polska

2 lut 2018

Adres i termin dostawy

Pułtusk, 06-100, Polska

3 lut 2018