(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 4434461)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 908.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heilbronn

29 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Mysłowice

30 maj 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania czy też kupić właściwy karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie opłaca się zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru dobrze będzie ułożyć w odrębnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców zabezpieczających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.