(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4482485)

1

Waga w kg (łączna):

40.00

Dystans: 1136.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

7 wrz 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad warto zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu albo nabyć taki karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie warto odkręcić i zdjąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się umieścić w osobnych, mniejszych kartonach lub osłonić fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle należy osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców osłaniających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.