(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4507781)

1

Waga w kg (łączna):

5

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Quintana Roo, Cancún

10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

15 lut 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła lub nabyć właściwy karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się odkręcić i ściągnąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej ułożyć w osobnych, małych kartonach bądź osłonić kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów chroniących jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.