(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4517385)

1

Waga w kg (łączna):

800

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

3

Dystans: 1648.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Akershus, Frogner

Od 1 lip 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Jihovýchod, Velké Bílovice

Od 1 lip 2020 do 31 sie 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym oraz pracochłonnym procesem, mimo to, gdy właściwie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych kłopotów.

            W pierwszym etapie warto przeprowadzić eliminację posiadanych rzeczy. Jeżeli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeśli jest zepsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich mebli przydadzą się mocne pudła, które należy kupić lub podpytać o nie w najbliższym markecie, który przeważnie przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz pudeł, warto zastosować worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo porozkładać ciężar, przykładowo rozdzielić segregatory na kilka pakunków, żeby bez trudności było je przetransportować. Opisanie każdego pakunku ułatwi przy wypakowywaniu rzeczy i aranżowaniu się w nowym domu. Większe meble warto rozmontować, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jak posiadamy materiały izolujące, na przykład jak folię bąbelkową, możemy poosłaniać bardziej kruche rzeczy, a jak nie mamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, prześcieradła i zakleić typową taśmę samoprzylepną. Tymczasem nieduże meble owińmy w ubrania lub ręczniki nim rozmieścimy w pudle.

            Zlecając transport należy powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, ewentualne problemy w podjeździe pod budynek. Dodatkowo należy poinformować, jeśli pojawiają się szczególne wymagania dotyczące jakiś rzeczy.

            Najciekawsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie tysiące specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i zabezpieczenie twojego majątku.