(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 4568185)

1

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1435.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Oksford

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowy rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź zakupić taki karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu , należy poodkręcać i ściągnąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych pudełkach bądź osłonić kawałkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów osłaniających jednoślad.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.