(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4598833)

1

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 729.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 5 sie 2019 do 19 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Segowia

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których pragniemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na transport rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy jednoślad należy zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania lub kupić pasujący karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu trzeba odkręcić i usunąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części jednośladu najlepiej osadzić w oddzielnych, mniejszych kartonach lub osłonić kawałkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby czy też przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy osłonić gazetami bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie materiałów ochraniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a również daty realizacji przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.