(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4727344)

1

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.35

Waga w kg (łączna):

28.00

Budżet zlecenia [€]:

250.00

Dystans: 1777.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Od 17 lip 2019 do 25 lip 2019

Adres i termin dostawy

Węgry, Közép-Magyarország, Budapest

Od 13 sie 2019 do 31 sie 2019


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki często transportuje się na dachu samochodu, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalne uchwyty. Aby uniknąć przemieszczenia się kajaka w trakcie jazdy, opłaca się wyłożyć miękki materiał na prętach bagażnika np. podkładkę sylikonową. Kajaki mocuje się do góry dnem przy zastosowaniu specjalnych, naprężonych taśm z osłoniętymi klamrami. W momencie samodzielnego transportu kajaka, samochód trzeba właściwie oznakować. Kodeks drogowy nie zezwala na to, aby ładunek wychodził na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien również wystawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony ładunek oznaczamy pomarańczową chorągiewką lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Sporadycznie, kiedy bagaż wystaje z tyłu do oznakowania używa się białe i czerwone znaki. Inną metodą transportu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Przewóz kajaka wymaga szczególnej rozwagi, z tej przyczyny opłaca się zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie, która zadba o bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dowiezienie bez uszkodzenia ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka zależny jest od ilości przewożonych egzemplarzy, a także wpływ na to ma odcinek od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Średni koszt przewozu kajaka leży w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Na przykład, za transport kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz kosztował 260 PLN. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy kosztowało 220 złotych.