(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4849350)

1

Waga w kg (łączna):

11.00

Dystans: 1118.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Utrecht, Houten

20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bytom

21 wrz 2019


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na transport jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu czy też kupić pasujący karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru przydałoby się umieścić w odrębnych, małych pudełkach albo osłonić wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby lub przerzutki należy osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów chroniących jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.