(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4851730)

1

Waga w kg (łączna):

14.00

Dystans: 1707.00 km

Adres i termin nadania

Czechy, Praga, Praga

20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Centelles

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowiutki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle opłaca się zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.