(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4852678)

1

Waga w kg (łączna):

25.00

Dystans: 1175.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 20 wrz 2019 do 23 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Koblencja

30 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania bądź nabyć odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru najlepiej osadzić w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się osłonić papierem lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów osłaniających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także daty wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.