(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4870286)

1

Dystans: 1317.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Sokolina

Od 9 sie 2019 do 13 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Szwecja, Hallands Län, Getinge

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Transport podróżnych

Przewóz pasażerów może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), małym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autobusem (pojazdem przystosowanym do transportu więcej niż 9 osób. Firma transportowa zajmująca się przewozem pasażerów powinna mieć certyfikat kompetencji zawodowych i stosowne zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, jak również (w przypadku kursów poza granice kraju) – dokumenty na międzynarodowy transport osób.

Koszt transportu ludzi

Koszt przewozu osób uzależniony jest przede wszystkim od długości trasy podróży, jak również od ilości pasażerów oraz wagi i rozmiaru walizki, którą przy sobie posiadają podróżni. Przewoźnikowi w szczegółowej wycenie transportu pasażerów, przyda się posiadanie wiedzy w temacie liczby walizek lub plecaków jak również innych transportowanych przedmiotów – należy podać informację o dokładnej wadze oraz o wielkości każdej sztuki bagażu. W momencie, kiedy nie znasz szczegółowych wartości, oszacuj je i poinformuj przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Określając trasę podróży dobrze jest podać precyzyjne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, gdy kilkoro osób odbywa swoją podróż do odrębnego miejsca docelowego, dobrze jest poinformować o tym przewoźnika przed rozpoczęciem podróży, tak żeby mógł należycie obmyślić drogę podróży.

Na przykład, za przewóz podróżnego wraz z bagażem z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) kosztował 400 PLN. Za przewóz pasażerki razem z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina zapłacono 550 zł. Przewóz pasażera z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 zł.