(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4906206)

1

Waga w kg (łączna):

30.00

Dystans: 834.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Santander

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 12 wrz 2019 do 13 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki rower należy zachować go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego pudła albo nabyć odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle , należy odkręcić i zdjąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej ulokować w odrębnych, mniejszych kartonach albo osłonić fragmentami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów chroniących rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.