(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 4942958)

1

Dystans: 1642.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 25 sie 2019 do 26 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater London, Londyn

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Przewóz podróżnych

Transport podróżnych może odbywać się autem osobowym (taksówką), niewielkim busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 ludzi. Firma transportowa zajmująca się przewozem pasażerów powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i właściwe zezwolenia oraz licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku transportów poza granice Polski) – dokumenty na międzynarodowy przewóz osób.

Cena transportu osób

Koszt przewozu osób uzależniony jest przede wszystkim od długości trasy podróży, jak również od liczby pasażerów oraz ciężaru i rozmiaru walizki, którą przy sobie posiadają pasażerowie. Przewoźnikowi w szczegółowej wycenie transportu ludzi, przyda się posiadanie informacji na temat liczby walizek i toreb jak także innych transportowanych rzeczy – należy przekazać informację o szczegółowej wadze oraz o wielkości każdej sztuki pakunku. W momencie, gdy nie umiesz podać szczegółowych informacji o bagażu, określ ich wartość i poinformuj firmę przewozową, że podane przez Ciebie parametry są zaokrąglone.

Ustalając kurs podróży warto napisać szczegółowe informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w momencie, kiedy kilkoro osób odbywa swoją podróż do innego miejsca docelowego, warto powiedzieć o tym przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży, tak aby mógł właściwie zaplanować trasę.

Na przykład, za transport pasażera wspólnie z bagażem z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) wydano 400 zł. Za transport pasażerki wraz z pupilem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina wydano 550 PLN. Przewóz podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 PLN.