(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 4972154)

Waga w kg (łączna):

18

Dystans: 1031.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Utrecht, Maarssen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy rower opłaca się zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła albo kupić właściwy karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy roweru dobrze będzie umieścić w osobnych, mniejszych kartonach czy też osłonić fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie warto zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów osłaniających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.