1 (Nr 5034134)

1

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2087.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Walia, Aberystwyth

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiutki rower opłaca się zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo zakupić pasujący karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu trzeba poodkręcać oraz usunąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się osadzić w osobnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć kawałkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby lub przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle opłaca się zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.